Меню сайту

   28.02.2017 року в ДПТНЗ «Херсонський професійний ліцей зв’язку та поліграфії» проводився виховний захід з народознавства «Дівчина - україночка», який був здійснений режисером театрального гуртка Сірош І.В. за сценарієм викладача української мови та літератури Леонової Н.А..В заході брали активну участь учні групи №342 за професією «Оператор поштового зв’язку. Секретар керівника» та №181 за фахом «Електоромеханік з ремонта та обслуговування ЛОМ».

   Учні на сцені достовірно відтворили картину старовини: світлиця, прикрашена вишитими рушниками, в кутку – образ Матері Божої, на столі хліб, покритий рушником, полиці, заставлені посудом.В кутку на лаві сидить молода мати в українському вбранні та співаючи, гойдає колиску.

   В сім'ї підростає дівчинка. Мрії та сподівання сповнюють серця батька та матері: як виховати донечку працелюбною, шанобливою та привітною до людей, щоб щаслива доля її не цуралася.

   За народним звичаєм дівчинку виховували у великій любові та пошані, привчаючи її, ще змалечку, до посильної роботи, щоб бути в майбутньому господинею, берегинею родинного вогнища.

   Дівчина вчилась ходити легко й плавно, гарно носити дівоче вбрання; віночок, із стрічками, вишита сорочка, корсетка, прикрашена плисом, плахта з шаховим орнаментом, черевики на високих підборах, з прикрас було намисто - червоні корали з дукачами.

   Сувора народна мораль українського народу оберігала славу дівчини "чесного роду", цього вимагала і від юнаків,зобов'язуючи їх берегти власну честь та добре ім'я дівчини.

   В 15 років дівчина могла виконувала всі господарські роботи разом з дорослими, вишивала сорочки, рушники, хустку своєму нареченому.

Справжню школу майбутньої господині проходили дівчата в дівочій громаді та на вечорницях. Вечорнична хата з її гуртовими заняттями, іграми, обрядами, піснями була прелюдією майбутнього сімейного життя, де парубок і дівчина зустрічалися, вивчали характери та уподобання одне одного. Тому й добиралися підходящі пари, а розлучення були винятковими й засуджувались народом.

   Атмосфера старовини, відтворена учнями на сцені, спів, танці та ігри на вечорницях, сватання - все це викликало зацікавлення й захоплення у глядачів, сприяє необхідності знати національні звичаї та традиції свого рідного народу та дотримуватись народної моралі, яку виробило старше покоління впродовж багатьох століть.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні коментарі на сайті

 • Свята справа у День Святого Миколая

  Орест 11.02.2016 00:04
  Молодці! Дуже файну справу робите! :D

  Детальніше...

   
 • Відбувся конкурс "Міс «Золота осінь»"

  Золоті 08.12.2016 14:28
  А можно фото цих красунь?

  Детальніше...

   
 • День фізики та астрономії

  englismer 11.03.2018 16:37
  Интересненько.

  Детальніше...

Корисні посилання

herjakist

 

profirightsorg

uon

ptou

ucojco

upjg

Національна дитяча гаряча лінія

Національна гаряча лінія