Меню сайту

ЄДИНА УКРАЇНА

Нехай ніхто не половинить,

Твоїх земель не розтина,

Бо ти єдина, Україно,

Бо ти на всіх у нас одна.

 

Одна від Заходу й до Сходу,

Володарка земель і вод –

Ніхто не ділить хай народу,

Бо не поділиться народ.

 

Нехай ніхто не половинить,

Твоїх земель не розтина,

Бо ти єдина, Україно,

Бо ти на світі в нас одна.

 
Новий навчальний рік в Україні розпочався з проведення уроку, присвяченого темі: «Україна – єдина країна, Украина – единая страна».

Метою уроку стало формування в молоді розуміння єдності й цілісності України, її багатонаціонального народу, незалежної, демократичної та заможної держави.

Основний зміст уроку спрямований на утвердження єдності України, нероздільності її території та народу. У ході уроку увагу було акцентовано на тому, що Крим і Донбас – це Україна, що люди, які мешкають на цих територіях, – громадяни України.

    Під час  проведення уроку зверталась увага на символіку нашої держави та її значення. Так, наприклад, тризуб – знак  державності і,  як стверджують археологи, належить до Трипільської культури.
 Тризуб  прикрашав жезли вождів слов’янських племен та скіфських царів.Він є родовим знаком князів династій Рюриковичів - державний символ Київської Русі.
   Тризуб карбували на монетах князі Володимир Великий, Ярослав Мудрий, як символ влади, частина корони.
Три – магічне число, чарівне. До XIX століття тризуб  означав трійцю:

 - Бог-Отець, Бог-Син, Бог-Дух Святий;

 - Мати Божа, мати-Україна, рідна мати.

Державний прапор символізує незалежність, суверенітет.В прапорі України 2 кольори: синій – бездонність неба, гармонія Космосу і жовтий – знак Землі, її врожаю.  У XVIII ст. – жовто-блакитні кольори завжди домінували у побуті українців.

    Прапор втілює прагнення до миру, праці, краси і багатства рідної землі.

    Символом держави є гімн, в перекладі з грецької мови - похвальна, урочиста пісня.

Слова українського гімну  затверджено «законом про Гімн України» 6 березня 2003року. Ідея нашого гімну – боротьба за визволення, воля, відродження нації, козацької свободи.
В ході уроку були висвітлені основні віхи становлення України як держави.

Події минулого засвідчили  про одвічне прагнення українського народу до вільного, щасливого й заможного життя.

   2013 рік .  Надії українців на євроінтеграцію розвіялись. Тотальна корупція, безробіття, побори,відверте зневажання  провладною партією власного народу, цілковита залежність від рішень Росії, перевага інтересів Росії над інтересами України – все це стало останньою краплею і поштовхом до протестів, а згодом до Всеукраїнського опору корупційній владі.. Подальший розвиток подій отримав назву «Європейська революція» або Революція Гідності. 

   Наші народ неодноразово викликали  справжнє захоплення в світі.Їх не зламали ніякі тортури і вогнепальна зброя. Вистоявши в Революції Гідності українці показали всьому світу народження української нації. Не просто людей, яких об’єднувала спільна територія. Ні! Саме народження великої, гордої  нації, якою захоплюється  весь світ!. Шкода, що за це змушені були віддати своє життя  найкращі сини та доньки нашої України – Небесна сотня.

   В результаті злочинної діяльності влади Януковича була здійснена пряма військова агресія Росії, і насильницьке відторгнення Кримської автономії від України та її приєднання до Російської Федерації.

   І хоча внаслідок російської агресії  Крим вважається тимчасово окупованою територією, ніколи світ не визнає, а Україна та українці не змиряться з анексією Криму, який завжди був, є  і буде територією України. Україна і Крим – єдина країна, єдиний народ, якою б мовою ми не розмовляли: українською, татарською чи російською…

   В народі кажуть - біда ніколи не приходить одна. В квітні, в Україні, озброєні групи проросійських активістів за підтримки    РФ  почали захоплювати адмінбудівлі та відділки міліції у містах Донбасу та Луганська, утворюючи так звані ДНР та ЛНР, а з них  свою Новоросію.

   Українська влада у відповідь заявила про проведення Антитерористичної операції із залученням Збройних сил України. Поступово протистояння переросло у масштабний воєнний конфлікт.

Погодьтеся, коли йдеться про честь та гідність твоєї країни, коли ворог посягає на територіальну цілісність, коли раптом виникає гурт зрадників країни, тут не до розмов. Захищати рідну землю  – це обов’язок кожного її громадянина. Тому всі ми повинні бути вдячні нашим воїнам і всім тим, хто відстоює незалежність України.

   Хоробро воюють в зоні АТО  і наші херсонці. Та війна не буває без втрат.

  Ми до землі схиляємо голову перед нашими загиблими земляками:

  Сергієм Стадником, Олегом Ліфінцевим, Денисом Козою, Денисом Бегіу, Сергієм Підгорним, Андрієм Шульгою,Геннадієм          Кіпішиновим,Андрієм Тихолозом, Віталієм Бєліковим…

     В Херсоні, в парку Слави, до 23-ї річниці Незалежності було відкрито Меморіальну дошку воїнам, які загинули в ході проведення антитерористичної операції.

     Всі, хто загинув  за незалежність України, поповнюють ряди воїнів Небесної сотні, тому з метою вшанування пам’яті Героїв Небесної сотні, воїнів та інших загиблих у боротьбі за свободу, цілісність та єдність нашої держави було оголошено хвилину мовчання. Герої не вмирають!

     Україна обов’язково переможе в цій, тепер уже нашій Вітчизняній війні, бо ми нація, ми єдиний народ, і це головний здобуток держави за 23 роки нашої незалежності України.

      Молитвою за Україну, за життя наших воїнів на сході, за мир і спокій на нашій землі було завершено перший урок нового навчального року.

                                                                                                                                                                     Леонова Н.А.

                          

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні коментарі на сайті

 • Свята справа у День Святого Миколая

  Орест 11.02.2016 00:04
  Молодці! Дуже файну справу робите! :D

  Детальніше...

   
 • Відбувся конкурс "Міс «Золота осінь»"

  Золоті 08.12.2016 14:28
  А можно фото цих красунь?

  Детальніше...

   
 • День фізики та астрономії

  englismer 11.03.2018 16:37
  Интересненько.

  Детальніше...

Корисні посилання

herjakist

 

profirightsorg

uon

ptou

ucojco

upjg

Національна дитяча гаряча лінія

Національна гаряча лінія