Меню сайту

       Історія  народної вишивки на Україні сягає своїм корінням у глибину віків. Дані археологічних розкопок та свідчення дослідників, науковців, літописців доводять, що вишивання, як вид мистецтва України, існує з сивої давнини. За свідченням Геродота вишивкою був прикрашений одяг скіфів.
        Із покоління в покоління, із віку в вік, від бабусі до онуків, від матері до доньки передавали люди свою шану й повагу до краю, праці й збереження традицій, свій життєвий досвід, пізнання секретів майстерності й розуміння краси.
       Учні нашого ліцею долучилися до роботи по відновленню традицій українського народу, особливо до народної вишивки. Так у грудні місяці стартувала творча акція  під назвою «Рушник Херсонщини», присвячений 70 –річчю створення Херсонської області. Учні нашого ліцею  разом з лідерами  учнівського самоврядування з великим задоволенням долучилися до цієї акції.
    Під керівництвом викладачів ліцею вони розпочали вишивати  український рушник, який би символізував свободу, єдність, могутність українського народу. Червоний, жовтий, зелений кольори стали домінуючими при виборі орнаменту.
       Червоний  колір на рушникові - енергійність, активність; символ життя, свободи, урочистості. Зелений – спокій, той що об’єднує символ миру, родючості, надії. Жовтий – тепло, веселість, символ світла і життя.
     Цією вишивкою учні виразили  свій  художній світ, адже повертаючись до вишивки,  ми робимо добре діло, бо не даємо  загаснути найдавнішим  видам українського ремесла.
     Колектив ліцею долучився й до заключного етапу творчої акції «Рушник Херсонщини – рушник Єднання», яка пройшла 28 березня на Антонівському мосту. Представники учнівського та студентського самоврядування зшили усі рушники в єдине полотно та презентували результат роботи молоді Херсонщини, об’єднавши два береги Дніпра.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні коментарі на сайті

 • Свята справа у День Святого Миколая

  Орест 11.02.2016 00:04
  Молодці! Дуже файну справу робите! :D

  Детальніше...

   
 • Відбувся конкурс "Міс «Золота осінь»"

  Золоті 08.12.2016 14:28
  А можно фото цих красунь?

  Детальніше...

   
 • День фізики та астрономії

  englismer 11.03.2018 16:37
  Интересненько.

  Детальніше...

Корисні посилання

herjakist

 

profirightsorg

uon

ptou

ucojco

upjg

Національна дитяча гаряча лінія

Національна гаряча лінія