Меню сайту

Щедра масляна

Одна з найяскравіших традицій наших предків, що дійшли до наших часів – святкування Масляної. Масляна– святковий тиждень перед Великим постом. Масляна – час веселощів, ігор, закликання весни, час щирих та радісних зустрічей з друзями та родичами.

Так, в гуртожитку ДПНЗ «Херсонський професійний ліцей зв’язку та поліграфії» пройшло свято Масляної. В теплій та дружній компанії учні дізнались про давні традиції та обряди святкування сирного тижня, зіграли в веселі ігри, співали пісні, приймали участь в конкурсах. Всі бажаючи виготовили декоративні маленькі опудала – символ відступаючої зими, холодів та всіх негараздів. І щоб позбутися цих негараздів і приблизити прихід весни, а з нею всього доброго та гарного в наше життя, був проведений обряд по спаленню опудел.

Ну і яка ж масляна без пригощяння друзів смачними млинцями. Вихователь гуртожитку Болюх Ніна Іванівна спільно з дівчатами (Гричшічкіна Алісою та Деретюк Людмилою) приготували для всіх смачних млинців і влаштували дружнє чаювання.

Ми живемо в цікавий та складний час, коли багато речей переоцінюються в наших очах, відкриваються з іншого боку. В першу чергу це стосується до нашого минулого. Трапляється так, що ми забуваємо традиції, без яких раніше люди не уявляли своє життя. Якщо б ми могли потрапити в минуле, коли жили наші предки, то б змогли краще познайомитися з таким святом, як Масниця. Вона була карнавалом, який святкували шумно, весело. Прийди, прийди весна, прощай зима!» - проводжали ми останні хвилини свята. Що чекає нас у цьому році? Ми впевнені, що тільки хороше, адже ця традиція нами не забута та весело продовжується!

Щедра масляна
Щедра масляна
Щедра масляна
Щедра масляна
Щедра масляна
Щедра масляна
Щедра масляна
Щедра масляна

Талановита людина – талановита в усьому

Щорічною чудовою традицією в нашому ліцеї є виступ педагогічного складу «Сузіря талантів».

Вони можуть не лише професійно викладати, а й талановито виступати. Викладачі влаштували концерт для своїх учнів. Цього року дійство приурочили до Дня закоханих.

У новому, яскравому амплуа перед учнями постав викладацький склад майстрів та викладачів. Вже традиційно вони влаштовують концерт, демонструючи все нові і нові таланти.

Почався виступ з літературно музичної композиції «Крила кохання» у виконанні жіночого складу і тут дебютували майстер виробничого навчання Котеленець В. А. та викладач історії Азовський М. Ю. Яскравими, творчими, натхненними були виступи жіночого ансамблю «Надія», декламування віршів у виконанні викладачів Леонової Н. А , Ільченко О.В. Юрьєвої Ю.М., Лавриненко А. В. Порадували нас запальними українськими піснями О. А. Кучерюк, О. В. Комарницька, І Б Мирошникова , Т.М. Васильєва.

Та справжній фурор був, коли майстри виконували сценки перевтілившись в образи інших людей, справжні актори театру викладачі Таранущенко В. М., Зуєва І В, майстри Харабара К.В, Салахова Н.А., Соколенко Д.В.

Зірвав зал аплодисментами та веселим сміхом майстер виробничого навчання В. П. Бєляєв у сценці «Доця»

Як розповідають майстри, свою роботу вони люблять, а учні своїм запалом їх постійно надихають на щось новее, цікаве, творче.

Учні після концерту говорили : «Ви знаєте, концерт дуже цікавий і позитивний, як і всі роки. Сьогодні ми побачили наших викладачів таких талановитих, та прекрасних. Вони всі молодці.»

Загалом, концерт подарував усім відвідувачам віру у краще. Адже в ліцеї переконані, лише згуртувавшись ми зможемо пережити важкі часи і жити в радість.

Учитель - це не просто професія, це покликання, вони віддають частинку своєї душі дітям. А головне показують добрий приклад, який набагато кращий ніж слова. Адже ці люди - вчителі, своєю працею, даруючи свої знання учням, роблять великий внесок у розвиток людської особистості, і тим самим у розвиток нашого суспільства.

Наші таланти
Наші таланти
Наші таланти
Наші таланти
Наші таланти
Наші таланти
Наші таланти
Наші таланти
Наші таланти
Наші таланти
Наші таланти
Наші таланти

Співпраця продовжується

Бібліотека нашого ліцею давно співпрацює з Херсонською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова.

07 лютого на базі нашого закладу було проведено тренінг «Асоціативне мислення в мас–медіа»,в ході якого працівники бібліотеки продемонстрували учням груп 142 «Оператор поштового зв’язку. Секретар керівника (організації, підприємства, установи)» та 281 «Електромеханік з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин» в чому полягає різниця між інформацією та пропагандою.

Сучасне розуміння інформаційної системи передбачає використання комп’ютера як основного технічного засобу обробки інформації.

Прагнення дізнатись про щось нове властиве всім людям. Одні щоденно просиджують у бібліотеці, іншим досить щотижневої газети, треті живуть в Інтернеті. Але чи завжди інформація є інформацією? Можливо, це пропаганда? В цьому змогли розібратися працівники бібліотеки разом з учнями. Вони переглянули відеоролики про різницю між інформацією та пропагандою.

Учні визначали, що таке інформація та що таке пропаганда за допомогою плакатів, наводили приклади, звідки вони отримують інформацію (відповіді були досить змістовними), заповнювали порівняльні таблиці, підводили підсумки.

Така співпраця ознайомлює учнів в чому полягає суть асоціативного мислення, змушує учнів думати, а також дає можливість згуртувати учнів, працювати разом.

Такі заходи неможливі без створення особливої емоційної атмосфери захопленості, яка досягається за допомогою живого слова бібліотекаря, зорових образів, ігрових ситуацій.

День Соборності України

Відповідно до Указу Президента України від 13.11.2014 № 871/2014 “Про День Соборності України” щорічно 22 січня – у день проголошення в 1919 році Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки – відзначається День Соборності України.

22. 01.2018 в ДПТНЗ «Херсонський професійний ліцей зв’язку та поліграфії» був проведений виховний захід «Єднання заради Незалежності», захід проводив викладач історії Азовський М.Ю.

Мета: донести до учнів ідеї соборності, єдності та суверенності держави – головної умови розвитку незалежної України; звернути увагу на тяглість українських державотворчих традицій; поглибити знання учнів про події Української революції 1917 – 1921 років як важливого досвіду державотворення; сприяти розвитку всіх видів інтелекту (академічного, практичного, креативного, емоційного й соціального) як головної умови всебічного розвитку особистості, її самореалізації; сприяти формуванню та розвитку громадянської та національної самосвідомості учнів.

Місце проведення: актова зала.

Приймали участь групи: 142,192,242,392.

День Соборності України День Соборності України
День Соборності України

Ярмарок педагогічних ідей

11 січня 2018 року у нашому навчальному закладі відбувся Ярмарок педагогічних ідей – своєрідний підсумок зробленого нашими педагогами, які атестуються у 2018 році, протягом атестаційного періоду.

Здавна саме ярмарки ставали місцем зустрічі давніх друзів, цікавих особистостей. На них можна на людей подивитися, послухати розумних, себе показати, нічого не пропустити.

На нашому педагогічному ярмарку було все: ярмаркові ряди, лавки, багато різного краму, продавці, музика, кав’ярня, лотерея. Викладачі та майстри виробничого навчання виступали з презентаціями-портфоліо, а також представили свої напрацювання на виставці. Педагоги рекламували і «продавали» свої ідеї, знахідки, надбання.

Захід пройшов жваво, цікаво і, впевнені, додав усім педагогам творчого натхнення, надихнув на нові професійні звершення.

 

Ярмарок педагогічних ідей
Ярмарок педагогічних ідей
Ярмарок педагогічних ідей

Останні коментарі на сайті

 • День фізики та астрономії

  englismer 11.03.2018 16:37
  Интересненько.

  Детальніше...

   
 • Відбувся конкурс "Міс «Золота осінь»"

  Золоті 08.12.2016 14:28
  А можно фото цих красунь?

  Детальніше...

   
 • Свята справа у День Святого Миколая

  Орест 11.02.2016 00:04
  Молодці! Дуже файну справу робите! :D

  Детальніше...

Корисні посилання

herjakist

 

profirightsorg

uon

ptou

ucojco

upjg

Національна дитяча гаряча лінія

Національна гаряча лінія