державний професійно-технічний навчальний заклад
Херсонський професійний ліцей зв’язку та поліграфії

Безпечна дорога додому

Багато хто з пішоходів переконаний, що Правила дорожнього руху написані не для них, а для водіїв, тому вивчати та виконувати їх зовсім не обов’язково. Категорично не схвалюємо такі судження!

Безпечна дорога додому

За порушення Правил дорожнього руху та інших законодавчих актів, які регулюють дорожній рух, передбачено адміністративну відповідальність, а за серйозніші — кримінальну; в окремих випадках може наставати цивільно-правова відповідальність.

Відповідно до Закону України «Про дорожній рух» правила дорожнього руху установлюють єдиний порядок дорожнього руху на всій території України. Інші нормативні акти, що стосуються особливостей дорожнього руху (перевезення спеціальних вантажів, експлуатація транспортних засобів окремих видів, рух на закритій території тощо), повинні ґрунтуватися на вимогах цих правил.

Що треба знати про Правила безпечної поведінки на дорозі

Багато хто з пішоходів переконаний, що Правила дорожнього руху написані не для них, а для водіїв, тому вивчати та виконувати їх зовсім не обов’язково. Категорично не схвалюємо такі судження: адже пішоходи є повноцінними учасниками дорожнього руху (такими ж, як водії, пасажири, велосипедисти), тому просто зобов’язані знати та неухильно дотримуватися Правил дорожнього руху, а також бути взаємно ввічливими на дорозі.

Це не просто наша порада чи рекомендація, а життєва необхідність, продиктована ситуацією на автошляхах. Як свідчить статистика, щоденно внаслідок дорожньо-транспортних пригод на українських дорогах гине від 9 до 12 осіб. І кожен третій серед загиблих учасників дорожнього руху – це пішохід, який переходив дорогу в недозволеному місці чи просто стояв на зупинці громадського транспорту, в яку несподівано влетів некерований автомобіль.

На жаль, у таких випадках дуже часто винні й самі пішоходи, які порушують Правила дорожнього руху чи нехтують елементарними вимогами безпеки. Дотримання правил поведінки на дорозі всіма учасниками дорожнього руху є основою тієї безпеки, що може уберегти від травмування та загибелі.

Наприкінці 2020 р. до Правил дорожнього руху для пішоходів в Україні внесена норма щодо обов’язкового використання на вулицях і дорогах світлоповертальних елементів у темний час доби, або ж носіння одягу з такими елементами. Це дозволить зробити пішоходів більш видимими для водіїв, а отже, зменшити ризики дорожньо-транспортного травматизму.

На відміну від інших країн, серед наших громадян практика використання світловідбивачів заради безпеки на дорозі є ще досить низькою. Дуже важливо прививати ці знання дітям змалку, а ще обов’язково дотримуватися вимог носіння світлоповертальних елементів в організованих дитячих колективах.

Ми спробуємо пояснити суть дії світлоповертальних елементів, навчимо правильно обирати та користуватися ними, а також надамо деякі рекомендації з поглиблення знань та популяризації цієї теми під час роботи з дітьми.

Ми не можемо вберегти від нещасних випадків усіх пішоходів або гарантувати їм повну безпеку на дорозі. Але ми знаємо, як мають поводитись пішоходи в умовах дорожнього руху, щоб не наражати на небезпеку ні себе, ні інших. І хочемо поділитися цими знаннями з вами та вашими друзями і знайомими. Знайомство з цими Правилами та рекомендаціями не забере багато часу, але дасть важливу інформацію, яка, можливо, змінить вашу поведінку на дорозі та допоможе уникнути багатьох неприємностей і ризиків. Отож, прочитайте їх і намагайтеся виконувати, аби ваші дороги завжди були щасливими та безпечними.

Правила дорожнього руху