Психологічна підтримка учасників освітнього процесу в ДПТНЗ «Херсонський професійний ліцей зв’язку та поліграфії» надається штатним практичним психологом. Центр психологічної допомоги розгорнуто на базі онлайн сервісу Google Class, психологічна підтримка надається дистанційно. Звернутися по допомогу можуть всі учасники освітнього процесу (здобувачі освіти, їх батьки та педагогічні працівники) натиснувши на посилання Психологічна підтримка.
Що таке булінг?
Булінг – це агресивна поведінка, спрямована на приниження, залякування або завдання психологічної чи фізичної шкоди іншій людині, найчастіше в умовах, коли агресор має перевагу в силі чи статусі. Метою булінгу є домінування над іншою людиною та спричинення почуття страху або неповноцінності. Це явище може проявлятися в різних формах, зокрема через словесні образи, фізичне насильство, соціальну ізоляцію, поширення чуток та кібербулінг.
ЮНІСЕФ визначає булінг (від анг. to bull – переслідувати) як небажану агресивну поведінку дітей шкільного віку, яка призводить до цькування дитини іншою дитиною чи групою дітей з метою приниження, залякування та демонстрації сили.
Основні характеристики булінгу:
- повторюваність (систематичність);
- дисбаланс сил (є кривдник і є потерпілий);
- дії або бездіяльність, які шкодять одній зі сторін.
Як реагувати на булінг?
Булінг – це проблема всього навчального закладу, а не тільки окремих здобувачів освіти, тому всі батьки та діти мають бути ознайомлені з інформаційними матеріалами щодо основних понять про булінг та способи реагування на нього, а також особливо важливо працювати з дітьми та пояснювати у зрозумілій формі, чому булінгу не місце в освітньому середовищі.
Першими, хто може і має реагувати на прояви булінгу, це адміністративний, педагогічний та технічний персонал освітнього закладу, а батьки – це союзники, щоб допомогти «достукатися» до дитини та разом допомогти розвʼязати конфліктну ситуацію.
Інформаційні матеріали з теми булінгу
- Освітній серіал «Школа без цькувань» у Дії для освітян та батьків.
- Навчально-методичний посібник «Школа без цькувань для освітян».
- Буклет «Про булінг для дітей».
- Уроки з психології для батьків та дітей.